Poczta e-mail, jak zmienić wielkość skrzynki

Konto hostingowe daje możliwość zarządzania wielkością skrzynek pocztowych. Aby wykonać zmianę wielkości należy zalogować się najpierw do konta hostingowego. O tym jak to wykonać można przeczytać tutaj. 

 

Po zalogowaniu się do konta hostingowego przejdź do zakładki E-mail.

Po lewej stronie wybierz z menu "Skrzynka pocztowa E-mail"

Wybierz z listy skrzynkę pocztową którą chcesz zmodyfikować. 

 

Na wyświetlonym menu znajdź pole Limit: w którym możesz podać wielość skrzynki. 

Limit jest wyrażony w MB (mega bajtach) czyli np. wpisując wartość 1000 ustawiamy wielkość 1GB. 

Jeżeli przekroczymy ogólny limit naszego konta hostingowego system wyświetli powiadomienie o tym ile zostało nam jeszcze wolnego miejsca i o ile ewentualnie możemy zwiększyć daną skrzynkę. 

 

Jeżeli mamy kilka skrzynek pocztowych to klikając na zakładkę "Strona główna" możemy sprawdzić jaką zajętość ma obecnie każda ze skrzynek, dzięki temu  możemy między innymi odpowiednio dobrać miejsce do skrzynek które np. mają mniejsze zapotrzebowanie a dodatkową przestrzeń przenieść na skrzynki które wymagają większej pojemności. 

  • 2 Użytkowników uważa tą odpowiedź za użyteczną
Czy odpowiedź była pomocna?

Przeczytaj również

Konfiguracja klienta poczty

Aby pobierać lub sprawdzać pocztę utrzymywaną na serwerach hoost.pl należy zastosować te kilka prostych ustawień. Informacja na temat serwerów poczty dostarczona jest do Państwa w wiadomości mail która przychodzi zaraz po uruchomieniu usługi. Adresy i numery portów wykorzystywane do konfiguracji...

Zmiana hasła do poczty e-mail

Zmiana hasła dla poczty e-mail jest możliwa do wykonania w dwóch przypadkach. Pierwszy gdy znamy hasło i chcemy je zmienić na inne, drugi przypadek gdy zapomnieliśmy hasła i chcemy nadać nowe hasło. Gdy znam hasło i chcę tylko zmienić hasło do skrzynki pocztowej: zaloguj się do panelu pod...

Powered by WHMCompleteSolution