Jedną z podstawowych funkcji panelu phpMyAdmin jest międzyinnymi możliwość importowania bazy danych. Dzięki tej funkcjonalności możemy przenosić bazy danych między serwerami (np. między środowiskiem developerskim a produkcyjnym. lub między środowiskami produkcyjnymi... ale tutaj już lepsza była by replikacja danych BTW jeżeli interesuje Cię replikacja danych na poziomie np MySql to zapraszamy do kontaktu)
Wracając do meritum sprawy aby zaimportować bazę danych najpierw należy mieć użytkownika bazy danych ( tutaj o tym jak go utworzyć ), oraz zainicjowaną bazę danych ( tutaj o tym jak ją utworzyć ).
Następnie logujemy się do panelu phpMyAdmin ( tutaj o tym jak się tam zalogować ).
Wybieramy nazwę bazy danych i klikamy zakładkę import.
Następnie wybieramy plik z zrzutem naszej bazy danych danych.
Zrzut bazy danych może być skompresowany z pomocą gzip, zip lub bez kompresji.
Pamiętaj : Jeżeli nie wiesz o jakichś dodatkowych ustawieniach to nie zmieniaj innych funkcji importu, w większości przypadkach ustawienia standardowe wystarczają.
- 2 Użytkowników uważa tą odpowiedź za użyteczną
Przeczytaj również
Powered by WHMCompleteSolution